Проспект Перемоги, 74 м. Чернігів, 14000, Україна
тел.: +380 462 61 90 01, факс: +380 462 67 83 63
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
18.01.2018
Січень   2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
151617
18
192021
22232425262728
293031
дата з:
по:


Головна » Новини » Усі новини

Відтепер Нацполіція працюватиме відповідно до нових норм проведення процесуальних дій (ФОТО, ВІДЕО)
08.12.2017 | 09:26

Від сьогодні, 7 грудня, набрав чинності закон, яким внесено зміни до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу України та низки інших документів. Зміни торкнулися законодавства, яке регламентує проведення слідчих дій. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Голова Національної поліції Сергій Князєв наголосили на необхідності неухильного дотримання поліцейськими нових норм у своїй роботі. Про це йшлося на сьогоднішній відеоселекторній нараді з керівниками територіальних підрозділів Нацполіції.

 

https://www.npu.gov.ua/mvs/img/publishing/?id=2215279

 

Зокрема, йдеться про прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (так званий закон «Маски-шоу» СТОП»). Він був підписаний Президентом України у листопаді цього року.

 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підкреслив, що закон вступив в силу. Відтак завданням МВС та Нацполіції є неухильне дотримання його положень у своїй роботі.

 

https://www.npu.gov.ua/mvs/img/publishing/?id=2215278

 

«Тому я звертаюся до Голови Національної поліції і вимагаю неухильного забезпечення із сьогоднішнього дня цього Закону зі всіма його нормами. Для цього має бути проведена належна методична та технічна підготовка», – підкреслив Арсен Аваков.

 

Він також додав, що, у першу чергу, ці зміни в законодавстві розроблені для бізнесу. Водночас і підприємці зі свого боку мають вести свій бізнес законно.

 

Сергій Князєв наголосив на важливості нової норми та повідомив, що тепер слідчі дії, зокрема, обшуки, які проводяться поліцейськими за рішенням суду, відбуватимуться виключно за допомогою технічних засобів. Йдеться про відеофіксацію процесуальних дій, а також про обов’язкове залучення адвоката на будь-якому етапі кримінального процесу.

 

Відтак глава Нацполіції звернувся до керівників всіх підрозділів з вимогою в обов’язковому порядку дотримуватися цієї норми.

 

https://www.npu.gov.ua/mvs/img/publishing/?id=2215280

 

«З початку року ми провели трохи більше 42 тисяч обшуків. Але все, що було до сьогоднішнього дня – то вже історія. Категорично попереджаю і наголошую: змінами до законодавства передбачено, що дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовані на відео, не можуть бути внесені до протоколу обшуку та використані як доказ. Якщо є розбіжності між відеозаписом та письмовим протоколом, відеозапис буде давати фіксацію того, що є насправді», – наголосив керівник Нацполіції.

 

Крім того, Сергій Князєв зробив акцент на тій частині Кримінального процесуального кодексу, де йдеться про недопустимість розголошення будь-яких відомостей досудового розслідування без письмового дозволу слідчого. Глава відомства зазначив, що є низка прикладів розповсюдження цінної для розслідування інформації, і ці факти негативно вплинули на перебіг слідства.

 

«Наші процесуальні помилки можуть подарувати злочинцям можливість уникнути  кримінальної відповідальності. А це впливає на довіру громадян до Національної поліції», – наголосив Сергій Князєв.

 

Глава Нацполіції закликав співробітників відомства суворо дотримуватися норм діючого законодавства та пам’ятати, що за всіма фактами правопорушень винні особи будуть притягнені до відповідальності.

 

Департамент комунікації

Національної поліції України

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку