Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Чернігівщини закликає не замовчувати домашнє насильство та звертатися по допомогу
Опубліковано 05 квітня 2021 року о 18:50

За вчинення домашнього насильства передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. У випадках насильства в сім’ї або його загрози ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.

Введення карантину та його продовження призводять до зростання кількості випадків домашнього насильства. Вагомими чинниками в цій ситуації виступають: складна економічна ситуація, вимушена бездіяльність, необхідність перебувати на обмеженій території та невизначеність щодо подальшого майбутнього.

Опинитися в зоні ризику може будь-хто: людина похилого віку, дитина, чоловік або жінка.

– Протидія домашньому насильству – один із важливих напрямків роботи поліції. Це злочин, який не слід замовчувати потерпілим, або свідкам такого насильства, – сказав заступник начальника Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Олександр Комлик. – Поліція активно діє на профілактику домашнього насильства, зокрема регулярно проводить інформаційні кампанії та роз’яснювальну роботу з населенням – розміщує інформаційні листівки в місцях перебування громадян: в будинках, продовольчих магазинах, в приміщеннях державних органів. У листівках роз’яснено алгоритм дій  у різних ситуаціях, контактні телефони  відповідних служб,  за якими  громадяни можуть отримати консультативну допомогу щодо протидії домашньому насильству. Пам’ятайте: є організації та спеціалісти, які готові вам допомогти, коли ваші життя та здоров’я у небезпеці.

Поліцейські займаються не тільки реагуванням. Їхнє завдання також – професійна консультація постраждалих від домашнього насильства та профілактика з кривдником.

Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, стали його свідком чи помітили зміни в поведінці знайомої людини, то не залишайтесь осторонь – звертайтеся до поліції.

Також ви можете зателефонувати на безкоштовну національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335.За цими номерами ви можете дізнатись контакти найближчих організацій та установ, що можуть вам допомогти – центрів безоплатної правової допомоги, соціальних служб, служб у справах дітей, притулків для постраждалих від домашнього насильства, кризових центрів тощо.

Нагадаємо, поліцейський психолог радить, як правильно поводитися постраждалим від домашнього насильства.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux