Психологи поліції Чернігівської області постійно підвищують свою кваліфікацію та опановують новітні методи роботи для покращення психологічного здоров`я.
В умовах війни одним із найбільш затребуваних запитів до психологів є пропрацювання травматичного досвіду, панічних атак, тривоги. Одним з методів роботи в даному напряму є метод Брейнспотінг. Цей метод є абсолютно безпечним та дієвим для людей, які не хочуть або не можуть згадати деталі травмуючої ситуації, коли їхній мозок блокує спогади про подію, адже дуже важливо не призвести до ретравматизації.
Цей метод також дозволяє ефективно і безболісно пропрацювати проблему за короткий проміжок часу, лише за допомогою власного тіла, не залучаючи при цьому когнітивну сферу.
Старший психолог відділу психологічного забезпечення обласної поліції Аліна Богдан пройшла відповідне навчання і вже застосовує метод на практиці. Зокрема при таких запитах, як тривога, страхи, неприємні спогади, а також для зняття напруги та стресу, розслаблення і заспокоєння. Після психотерапевтичної роботи люди відчувають полегшення та покращення настрою.
Найближчим часом цей новітній метод опанують всі працівники психологічної служби поліції Чернігівщини.
Нагадаємо, що цього року в Україні стартувала Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Проєкт реалізується за підтримки першої леді України Олени Зеленської. Мета національної програми — надати допомогу кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну, хоч би де вони перебували.
