Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

На Чернігівщині поліцейські викрили схеми незаконного заволодіння електроенергією, що завдали збитків на понад 7 мільйонів гривень

Опубліковано 15 квітня 2026 року о 12:02

Слідчі Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури викрили двох підприємців, які причетні до розкрадання електроенергії на понад 7 мільйонів гривень. Їм оголошено про підозри у злочинах. 

В ході досудового  розслідування правоохоронці встановили, що 64-річна чернігівка як фізична особа-підприємець в одному з селищ Чернігівського району відкрила продовольчий магазин. Маючи злочинний умисел та розуміючи, що магазин не належить до категорії споживача, постачання електричної енергії якому здійснюється за тарифом для побутового споживача та те, що споживання електричної енергії під час здійснення господарської діяльності повинно обліковуватись за окремим вузлом обліку та за комерційним тарифом, вирішила звернутися до енергокомпанії щодо укладення договору про підключення електричної енергії для торговельного центру як побутовий споживач, внесла до договору та заяви-приєднання недостовірні дані щодо об’єкта та надалі використовувала електричну енергію на для здійснення господарської діяльності магазину продуктових товарів, сплачуючи за електричну енергію за побутовим тарифом. 

Своїми діями підприємниця у період з серпня 2022 року по квітень 2024 року завдала збитків енергокомпаніям на суму майже 7 мільйонів гривень.

Слідчий поліції повідомив фігурантці про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому в особливо великих розмірах (частина 5 статті 190 Кримінального кодексу України) та у підробленні офіційних документів (частина 1 статті 358 Кримінального кодексу України).

Санкція за найтяжчою зі статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Також поліцейські викрили 39-річного підприємця у розкраданні електроенергії на суму майже 800 тисяч гривень. Йому також оголошено про підозру.

В ході досудового  розслідування правоохоронці встановили, що 39-річний чернігівець як фізична особа-підприємець в одному з сіл Чернігівського району взяв у оренду земельну ділянку загальною площею 1 гектар з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та був підключений до постачання електричної енергії як побутовий споживач.

Однак зловмисник здійснював на вказаній земельній ділянці, а також прилеглих земельних ділянках, комерційну діяльність та сплачував за електричну енергію за побутовим тарифом, усвідомлюючи при цьому, що споживання електричної енергії під час здійснення господарської діяльності повинно обліковуватись за окремим вузлом обліку та за комерційним тарифом.

Своїми діями підприємець у період з січня 2020 року по квітень 2024 року завдав збитків енергокомпаніям на суму майже 800 тисяч гривень.

Слідчий поліції вручив фігуранту повідомлення про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому в великих розмірах (частина 4 статті 190 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у зазначеному провадженні здійснює Чернігівська окружна прокуратура, оперативний супровід – співробітники Служби безпеки України.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації
поліції Чернігівської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux