Чергову лекцію на тему правил поведінки при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів ювенальні поліцейські Новгород-Сіверського райвідділу поліції спільно з рятувальниками Державної служби з надзвичайних ситуацій провели для школярів Коропської ЗОШ імені Тараса Шевченка.
Поліцейські та рятувальники розпочали спілкування з юними слухачами з нагадування про заборону відвідування лісів, яка продовжує діяти на всій території Чернігівщини. Ця вимога спричинена значним засміченням лісових масивів та їх околиць мінами, вибуховими пастками та нерозірваними боєприпасами.
Особливо актуальне застереження для тих місцевостей, які навесні зазнали тимчасової окупації російськими військами.
Поліцейські та рятувальники роз’яснили дітям, як слід поводитися у разі випадкового виявлення предметів, що викликають підозру або ж явно схожі на боєприпаси:
1) Заборонено торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
2) Забороняється проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
3) Не можна користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
4) Не користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
5) Забороняється заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
6) Не допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.
ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?
Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (пояснюйте без поспіху, чітко, обов’язково назвіть точну адресу або добре помітні орієнтири місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб слід вжити заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.
На звершення зустрічі ювенальні поліцейські роздали школярам друковані пам’ятки на тему зустрічі, порадивши їм і самим періодично перечитувати настанови та оновлювати знання з мінної безпеки, й обов’язково ознайомити з ними старших членів своїх родин.
