Слідчі слідчого управління поліції Чернігівської області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури та за оперативного супроводу СБУ завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного використання з метою отримання прибутку благодійні пожертви під час воєнного стану.
В ході досудового розслідування слідчі поліції встановили, що у березні 2023 року двоє жителів Чернігівської області, користуючись партнерськими відносинами з благодійною організацією, вступили у попередню змову з метою заволодіння коштами. Фігуранти розробили злочинний план та організували укладення фіктивних договорів про поставку деревини для мешканців, які опинились у складних життєвих обставинах, з фізичною особою-підприємцем.
На виконання вказаних договорів, на банківський рахунок ФОП надійшли благодійні грошові кошти на загальну суму майже 1,7 мільйона гривень. Організатори злочинної схеми перевели їх в готівку та частину коштів привласнили.
Вчора матеріали кримінального провадження із обвинувальним актом було передано на розгляд до суду.
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області