Поліція закликає громадян до пильності під час спілкування з незнайомцями

новини

Поліція Чернігівщини закликає громадян пильніше ставитися до контактів із незнайомими людьми. Особливо уникайте спілкування з особами, які, на вашу думку, не мають постійного місця проживання, володіють навичками гіпнозу чи, ймовірно, вже конфліктували із законом.

Днями у Чернігові від шахрайської схеми постраждали двоє людей літнього віку. У першому випадку пенсіонерка впустила в оселю молоду жінку, що представилася дочкою поштарки. Під приводом «обміну старих купюр на нові» шахрайка забрала у постраждалої 100 тисяч гривень. Натомість віддала пенсіонерці сувенірні кошти.

З такою ж пропозицією обміну коштів звернулась до 93-річного чернігівця невідома жінка, що представилася поштаркою. Довірливий дідусь запросив жінку до квартири, де віддав їй 40 тисяч гривень. Забравши чужі заощадження, шахрайка зникла. Ошуканому чоловіку нічого не залишалося, як звернутися до поліції.

Якщо до вас додому завітала незнайома особа або підійшла з дивними запитаннями просто на вулиці, намагайтеся насамперед тверезо оцінити ситуацію.

Щонайперше, оцініть, чи може дана особа заподіяти вам лихо тут і зараз:

• Якщо незнайомці просять подзвонити, то не виключено, що вони втечуть у невідомому напрямку разом із вашим гаджетом;

• Під приводом розміну чи обміну старих купюр на начебто нові невідомі особи можуть заволодіти всіма вашими грошима;

• Якщо невідомі приходять до вас додому та представляються соціальними працівниками, банківськими клерками, членами релігійних організацій чи пропонують застосувати свої навички гадання, то ви майже в полоні шахраїв;

• Іноді шахраї просять просто попити водички, і доки ви виконуєте їхнє прохання — нишпорять у ваших речах.

Буває, що шахраї «працюють» в одиночку, а можуть ходити «на діло» й родинами. В одних випадках зловмисники видурюють гроші, тобто ви віддаєте заощадження своєю рукою. В інших — нахабно крадуть гаманці або заховані гроші. При цьому зловмисники розділяють задачі: одна людина відволікає потенційну жертву, інша — шукає золото та гроші, третя — страхує.

Чорний вид «заробітку» популярний серед осіб, які не мають постійної роботи та місця проживання. Тож якщо ви бачите, що вашої уваги несподівано вимагає особа з торбами, то не відкидайте думки про те, що вона скоїть злочин та поїде з міста чи навіть області.

Пам’ятайте, що в результаті спілкування з підозрілими незнайомцями надто часто зникають гроші, золото, техніка та нервові клітини.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області