Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліцейські Чернігівщини відпрацювали навички з тактичної медицини
Опубліковано 11 червня 2022 року о 12:54

Комплексне заняття для поліцейських складалося з теоретичної частини та практичного відпрацювання зупинки критичної кровотечі й евакуації пораненого із зони обстрілу у безпечне місце. Навчання провели бойові медики Збройних сил України на запрошення старшого інспектора з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України Лариси Борисенко.

Зміст і актуальність навчальної програми найпершого етапу домедичної допомоги пояснив слухачам інструктор, керівник медичного пункту однієї з частин Збройних сил України:

- Під час облоги Чернігова російськими військами я був у складі евакуаційного медичного екіпажу і неодноразово стикався з прикрими трагічними ситуаціями, коли гинули наші бійці, яких можна було б врятувати за умови правильного надання першої домедичної допомоги. Дії з порятунку пораненого мають починатися ще на місці отримання поранення, зусиллями самого бійця чи його побратимів, якщо він непритомний. Тоді можна сподіватись на результативний подальший порятунок постраждалого, на етапах його переміщення в укриття та евакуації до медичного закладу.

Поліцейські під керівництвом офіцера-медика ЗСУ розібралися в теоретичній складовій принципів надання домедичної допомоги, в яких зонах вона може надаватися і як поділяються ці зони, що таке критична кровотеча і яким чином її зупиняти.

Всі отримані знання поліцейські закріпили на практиці. Зокрема, вони відпрацювали накладення турнікету на ногу та руку собі, а також «пораненому» товаришу. Для часткового наближення стану учасників заняття до реального, властивого для бойової обстановки, етапи тренінгу чергувалися з виконанням інтенсивних фізичних вправ, а поліцейські мали на собі деякі елементи бойового екіпірування.

Керівник медичного підрозділу Збройних сил відзначив максимальну активність та високу мотивацію поліцейських під час виконання завдань тренінгу:

- Для нас очевидно, яким втратам ми можемо запобігти завдяки вмінню надавати допомогу. Розслаблятися зарано, потрібно постійно підтримувати свій бойовий дух і практичні навички. Тож не втрачаємо час даремно, тренуємося, і воно обов’язково спрацює.

Поліція Чернігівщини, спираючись на досвід протидії ворожому вторгненню в умовах облоги Чернігова та часткової окупації області рашистами, свідомо вносить доповнення у програму професійної підготовки співробітників.

- Несення поліцейської служби в умовах війни в багатьох аспектах відрізняється від стандартів мирного часу. А війна ще не завершилася, хоч і відступила з території Чернігівщини. І це вносить свої корективи, серед іншого, і в професійне навчання поліцейських, — зазначив начальник управління кадрового забезпечення поліції Чернігівщини Ігор Папченко. — Ми сподіваємось і на подальшу плідну співпрацю з фахівцями Збройних сил України. Сьогодні це — тренінг з надання першої домедичної допомоги собі, побратимам або цивільним громадянам. На черзі — вдосконалення стрілецької підготовки поліцейських, тренінги з проведення стрільби в особливих умовах, оскільки ми розуміємо відмінність бойової обстановки від умов повсякденного несення служби поліцейськими.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux