Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція інформує: як вступити на навчання до вишів системи МВС?
Опубліковано 07 листопада 2022 року о 16:04

Вибір професії – один із головних життєвих орієнтирів, яким слідує людина в юному віці. Поліцейські Чернігівщині закликають молодь вступати до вишів, що готують кадри для Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України.

Майбутньому поліцейському на шляху до здобуття профільної вищої освіти належить подолати низку обов’язкових етапів.

поліція інформує: як вступити на навчання до вишів системи мвс?

Підготовку поліцейських за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Кібербезпека», «Психологія», «Облік і оподаткування» здійснюють такі заклади вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських:

 1. Національна академія внутрішніх справ                           
 2. Харківський національний університет внутрішніх справ                  
 3. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ 
 4. Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка                  
 5. Львівський державний університет внутрішніх справ                         
 6. Одеський державний університет внутрішніх справ                           
 7. Донецький державний університет внутрішніх справ

До закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, на денну форму навчання можуть бути зараховані громадяни України, яким станом на 31 грудня року вступу виповниться 17 років, та не старші 30 років.

поліція інформує: як вступити на навчання до вишів системи мвс?

ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

Перший етап участі в конкурсі на вступ до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських — заповнення онлайн-анкети та подання пакету необхідних документів (https://osvita.np.gov.ua/ ).

Створюючи онлайн-анкету, ви обираєте:

- заклад вищої освіти,

- інститут, факультет,

- спеціальність,

- спеціалізацію.

Зверніть увагу:

Зберігаючи анкету, Ви підтверджуєте достовірність та правильність внесених даних.

поліція інформує: як вступити на навчання до вишів системи мвс?

ВАЖЛИВО!

Самостійно заповнити анкету на порталі для кандидатів на навчання можна до 15 травня року вступу.

Після цього терміну анкету можна буде заповнити у підрозділі кадрового забезпечення, що здійснює відбір (секторі організації відбору), виключно після подання усього пакету документів.

Повний перелік документів, які слід подавати для участі у конкурсі, вміщено на порталі для кандидатів на навчання (https://osvita.np.gov.ua/index.php?r=site%2Fcondition).

поліція інформує: як вступити на навчання до вишів системи мвс?

МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

Другий етап участі в конкурсі — медичний огляд з метою встановлення придатності кандидатів до навчання і подальшої служби в поліції за станом фізичного та психічного здоров'я.

Служба в поліції потребує високого рівня фізичного розвитку, сили й витривалості та відповідних рис психологічного профілю, тому до кандидатів встановлені особливі вимоги щодо стану здоров’я, фізичного розвитку та індивідуальних психофізіологічних особливостей.

Відповідність стану кандидатів на навчання визначає медична (військово-лікарська) комісія МВС згідно Наказу МВС України № 285 від 03.04.2017 р.

Медичний огляд охоплює фізичне і психологічне обстеження та передбачає огляд лікарями-спеціалістами, проведення аналізів та тестів, отримання електрокардіограми (ЕКГ) та знімка флюорографії.

ВАЖЛИВО!

Кандидати на навчання направляються на медичний огляд з 15 січня року вступу.

З переліком документів, які слід подавати для проходження медичного огляду, можна ознайомитись  (тут (https://osvita.np.gov.ua/index.php?r=site%2Fcondition ).

ПЕРЕВІРКА РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КАНДИДАТА

Наступний етап охоплює вправи на силу та витривалість.

Перевірка рівня фізичної підготовленості кандидатів до служби в поліції, в тому числі кандидатів на вступ до ЗВО, регулюється Наказом МВС № 90 від 09.02.2016 р. (зі змінами) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0306-16#Text) .

Кандидат має виконати низку нормативів, передбачених зазначеним наказом, та продемонструвати за кожним з них результати на оцінку не нижчу, ніж «задовільно».

ВАЖЛИВО!

З 2018 року перевірка рівня фізичної підготовленості відбувається безпосередньо у закладі вищої освіти під час проведення вступного конкурсу.

СПЕЦІАЛЬНА ПЕРЕВІРКА

Стосовно кожного кандидата проводиться перевірка щодо можливої наявності у нього обмежень, пов'язаних із прийняттям на службу до поліції, згідно із Законами України «Про Національну поліцію» , «Про запобігання корупції» та «Про очищення влади».

ФОРМУВАННЯ ОСОБОВОЇ СПРАВИ

Передостанній етап — формування особової справи майбутнього поліцейського з документів, поданих кандидатом, та направлення її до закладу вищої освіти.

Формуванням особових справ кандидатів на навчання до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, та подальшим направленням цих справ до ЗВО, займаються працівники секторів організації відбору згідно з вимогами Наказу МВС України від 12.05.2016 р. № 377 та Наказу МВС України від 15.04.2016 р. № 315 (зі змінами).

УКЛАДАННЯ КОНТРАКТУ

Фінальний етап — укладання тристороннього контракту про здобуття освіти. Сторонами, що укладають контракт, виступають навчальний заклад, відповідний орган поліції та особа, яка навчається. На підставі цього документу здійснюється підготовка фахівців за державним замовленням у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux