Поліцейські Чернігівщини нагадують, що за вчинення домашнього насильства передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. У випадках подібного насильства або його загрози ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.
Протидія домашньому насильству – один із важливих напрямків роботи поліції. Це злочин, який не слід замовчувати потерпілим або свідкам такого насильства. Поліція активно діє на профілактику домашнього насильства, зокрема, регулярно проводить інформаційні кампанії та роз’яснювальну роботу з населенням.
Поліцейські займаються не тільки реагуванням. Їхнє завдання також – професійна консультація постраждалих від домашнього насильства та профілактика з кривдником.
Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, стали його свідком чи помітили зміни в поведінці знайомої людини, то не залишайтесь осторонь – звертайтеся до поліції.
Також ви можете зателефонувати на безкоштовну національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335, короткий номер 116-123.
За цими номерами ви можете дізнатись контакти найближчих організацій та установ, що можуть вам допомогти – центрів безоплатної правової допомоги, соціальних служб, служб у справах дітей, притулків для постраждалих від домашнього насильства, кризових центрів тощо.
Пам’ятайте: є організації та спеціалісти, які готові вам допомогти, коли ваші життя та здоров’я у небезпеці.
