Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Ювенальні поліцейські Чернігівщини навчають безпечно користуватися інтернетом
Опубліковано 20 лютого 2021 року о 12:13

Старший інспектор з ювенальної превенції Корюківського районного відділу поліції Ярослава Порва провела онлайн-урок для учнів 9 класу місцевої гімназії.

Поради батькам:

 1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо дитина довірятиме вам, то вона не буде шукати підтримки у віртуальних друзів.
 2. Установіть комп’ютер у місці, доступному всім членам родини. Так ви зможете легше контролювати його використання.
 3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги. Чітко пропишіть алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.
 4. Попросіть дитину нікому не повідомляти особисте: ім’я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.
 5. Попросіть дитину відразу ж розповідати вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що не будете сердитися, про що б вона не розповідала.
 6. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі завжди, незалежно від того, виходить вона у мережу за допомогою комп’ютера чи ґаджетів.
 7. Замисліться над тим, чи не позначається використання Інтернету на успішності дитини, її здоров’ї, стосунках із членами сім’ї та друзями. Визначте, скільки часу вона проводить в онлайні.
 8. Якщо в дитини проявляються ознаки інтернет-залежності, зверніться до фахівців за консультацією. Маніакальне використання Інтернету може бути симптомом інших проблем, зокрема депресії, озлобленості, низької самооцінки.
 9. Проаналізуйте власні звички. Чи немає у вас проблеми з контролем перебування в Інтернеті? Пам’ятайте, що для дитини ви є основним прикладом у житті.
 10. Встановіть баланс. Заохочуйте та підтримуйте бажання дитини займатися іншими справами, особливо спортивними іграми чи різноманітними хобі, не пов’язаними з Інтернетом.
 11. Допомагайте дітям спілкуватися з іншими в реальному житті. Якщо дитина сором’язлива, віддайте її на заняття з набуття навичок спілкування. Заохочуйте дитину до справ, які сприяють її спілкуванню з іншими дітьми.
 12. Слідкуйте за тим, що роблять діти в Інтернеті. Використовуйте програми, які здійснюють моніторинг та обмежують використання Інтернету, зокрема засоби батьківського контролю.
 13. Пропонуйте альтернативи. Якщо вам здається, що дитину цікавлять лише онлайнові відеоігри, спробуйте призвичаїти її до «замінювачів» улюблених ігор. Наприклад, якщо дитині подобаються рольові ігри у стилі фентезі, заохочуйте її читати книжки з фентезі.

Правила безпечної поведінки в Інтернеті для дітей

 1. Не повідомляйте свою та чужу особисту інформацію в мережі: не викладайте в Інтернеті інформацію про себе та сім’ю, адресу проживання та навчання, місця роботи батьків, номери телефонів, наявність матеріальних цінностей, номери кредитних карт тощо.
 2. Поважати права та інтереси інших людей в Інтернеті потрібно так само, як і в реальному житті. Поводьтеся ввічливо: не можна ображати, насміхатися, обманювати співрозмовників, робити протизаконні речі. Пам’ятайте, що не можна привласнювати собі авторські права на твори інших людей (фото, музику, тексти та інше) і поширювати їх без дозволу власників.
 3. Перевіряйте інформацію із мережі – обов’язково використовуйте декілька джерел для пошуку потрібних запитів, оцінюйте надійність і авторитетність ресурсів;
 4. Не довіряйте всьому, що говорять віртуальні знайомі, особливо, якщо вони пропонують зустрітися в реальному житті, оскільки вони можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
 5. Пам’ятайте, що віртуальний світ іноді коштує реальних грошей, тому без дозволу дорослих не варто робити покупок онлайн, відправляти SMS, електронні повідомлення в обмін на обіцянки отримання спеціальних Інтернет-послуг.
 6. Ігноруйте невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
 7. Розробіть з батьками правила користування Інтернетом. Домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
 8. Не заходьте на аморальні сайти.
 9. Звертайтеся за порадою до дорослих у разі виникнення будь-яких труднощів, якщо в Інтернеті що-небудь незрозуміле або дивне, а також, коли пропонують спокусливі, дуже схожі на казкові обіцянки чого-небудь.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux