Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки. Представляючись співробітниками різних установ, банків, Інтернет-магазинів шахраї випитують секретні дані і можуть отримати доступ до ваших рахунків.
Днями до поліції звернулась 59-річна жінка, яка повідомила, що їй зателефонував невідомий і представився працівником популярного інтернет-магазину. Незнайомець розповів жінці, що нібито просто зараз хтось намагається оплатити ноутбук за допомогою її банківської картки. Через декілька хвилин їй зателефонував інший незнайомець, який представився вже «співробітником кіберполіції», який нібито хоче допомогти «захистити банківські рахунки». Слідуючи вказівкам незнайомця, жінка здійснила декілька операцій в онлайн-застосунку банку. Після чого виявила зникнення 27 тисяч гривень зі свого банківського рахунку.
За цим фактом слідчий поліції відкрив провадження за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.
Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.
Розкажіть про цю схему шахрайства своїм родичам і близьким, особливо людям літнього віку.