Чернігівські поліцейські ювенальної превенції проводять постійну профілактичну роботу з дітьми та навчають їх розпізнавати булінг і протидіяти йому.
Так, 1 листопада інспектор сектору ювенальної превенції Чернігівського райуправління поліції Наталія Горох провела профілактичний захід з учнями 7 класу одного з навчальних закладів міста щодо недопущення булінгу в дитячому середовищі.
Булінг (цькування) – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини. Булінг супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
Поліцейська у доступній формі розповіла, що означає булінг, його основні ознаки, відповідальність дітей та батьків за такі дії. Інспекторка наголосила, що у випадку булінгу школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Також співробітниця поліції дала дітям кілька дієвих порад, які допоможуть впоратися з цією ситуацією:
- Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.
- Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.
- Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.
- Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.
- Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.
Поліція наголошує: постраждати від цькування може будь-яка дитина. Зважаючи на це, випадки цькування небезпечно замовчувати. Правоохоронці закликали дітлахів негайно розповідати про пережиті факти фізичного або морального насилля дорослим, яким довіряють — шкільному психологу, вчителю, батькам, або телефонувати в поліцію за номером «102».
В цьому році поліцейські ювенальної превенції вже виявляли випадки булінгу серед учнівської молоді. Батьків неповнолітніх, які вчиняли булінг, поліція притягнула до відповідальності за ст.173-4 КУпАП (булінг (цькування) учасника освітнього процесу), що тягне за собою накладення штрафу або громадські роботи. Протоколи поліцейські вже скерували до суду.
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області
