З моменту початку бойових дій і до звільнення Чернігівщини від окупантів сектор поліцейської діяльності №1 Корюківського райвідділу поліції, розташований у смт Сосниця, ні на мить не припиняв виконання усіх поліцейських функцій.
Співробітники відділення поліції здійснювали добове чергування в приміщенні поліції, обслуговування викликів і піше патрулювання населеного пункту.
- Ми весь час підтримували зв’язок як з керівництвом районного відділу поліції, так і особисто з начальником ГУНП Володимиром Нідзельським, — згадує начальник сектору поліцейської діяльності №1 Ігор Осадчий. — Регулярно доповідали їм обстановку та погоджували з ними всі свої заходи.
Найбільш затребуваною формою несення поліцейської служби у перші тижні повномасштабної війни стало піше патрулювання, обслуговування викликів громадян.
- Було збільшено кількість нарядів. Всі поліцейські, замість звичного виконання посадових обов’язків за штатом, стали фактично патрульними. Це було необхідно для більш ефективного обслуговування викликів та спілкування з громадянами. Адже звернень було багато. Всі цікавились обстановкою в Україні, області та районі. Людям катастрофічно не вистачало інформації, тож поліція певний час була фактично єдиним надійним джерелом відомостей, — розповідає Ігор Осадчий.
Поліцейські організовували патрулювання разом з громадськістю з числа місцевих мешканців, які виявили бажання допомогти поліції. Таких було близько 60 чоловіків. Патрулювали цілодобово. В першу чергу, не допускали мародерства. Охороняли адмінбудівлі, критичні об’єкти інфраструктури. Дільничні допомагали розвозити хліб та гуманітарну допомогу, ліки до віддалених населених пунктів.
Згадуючи подробиці перших днів наступу російських загарбників на Чернігівщину, Ігор Осадчий розповів:
- Вранці 28 лютого до Сосниці з півночі наблизилася велика колона російських військ на бронетехніці. Перш ніж пройти по краю селища, вони провели хаотичний обстріл населеного пункту. Напевне, хотіли розлякати людей, щоб поховалися і не рахували техніку та не бачили напрям руху. Під час цієї стрілянини вороги влучили в жінку, яка перебувала біля місцевого магазину. Саме тоді поряд опинився піший патруль поліції — слідчий Ігор Жабко і криміналіст Сергій Ільєнко. Поліцейські підбігли до жінки і впевнилися, що потерпіла не подає ознак життя. Тоді досвідчені офіцери попросили перехожих викликати швидку допомогу, а самі негайно розпочали серцево-легеневу реанімацію. Один робив непрямий масаж серця, інший забезпечував штучне дихання. За деякий час жінка самостійно зробила подих. Однак поліцейські не припиняли реанімаційні заходи до прибуття медиків. Лікар «швидкої» підтвердив поліцейським, що вони все зробили правильно. Після цього медична бригада доставила потерпілу до лікарні.
У найгостріший період перебування російських окупантів на значній території Чернігівської області поліцейські у Сосницькій громаді діяли злагоджено і чітко. Вони тримали криміногенну ситуацію на контролі і не допустили ані розгулу мародерства, ані проявів колабораціонізму. Поліцейські й надалі продовжують несли службу і допомагати людям.
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області