Чернігівські поліцейські ювенальної превенції проводять заходи з протидії булінгу, в тому числі, в режимі онлайн. Офіцери наголошують, що цькування в освітньому середовищі карається законом.
Булінг (цькування) – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини. Булінг супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
– Поліція регулярно проводить роз’яснювально-попереджувальні бесіди зі школярами щодо неприпустимості булінгу в суспільстві. Булінг – це коли дитину дражнять, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують тощо. Разом з учнями ми обговорюємо, до яких наслідків може привести замовчування факту фізичного та морального насилля. Також розповідаємо, куди можна звернутися, якщо дитина стала жертвою чи свідком булінгу, – говорить поліцейська ювенальної превенції Кристина Єфіменко.
Поліція також звертає особливу увагу на кібербулінг, оскільки молодь проводить в соціальних мережах чимало вільного часу. Співробітники ювенальної превенції роз’яснили, як протидіяти різним видам кібербулінгу.
Чернігівська поліція нагадує: булінг карається законом. Так, з початку року поліцейські склали адміністративні матеріали за фактом булінгу в одному з навчальних закладів міста, де ученицю тривалий час цькував одноліток. Поліція притягнула юнака до відповідальності за статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (булінг (цькування) учасника освітнього процесу), що тягне за собою накладення штрафу або громадські роботи. Протокол поліцейські вже скерували до суду.
– Поліція радить не залишатися наодинці з проблемами, а розповідати про переживання тим, кому ви довіряєте – рідним, близьким людям або ж вчителям. Цькування у жодному разі не слід замовчувати. Якщо ви стали жертвою або свідком булінгу в навчальному закладі – негайно інформуйте шкільного психолога, вчителя, батьків або телефонуйте в поліцію за номером «102», – каже Кристина Єфіменко.
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області